2016. december 04-én a községi adventi koszorún meggyújtottuk a második gyertyát Tiszakarádon is!
Sokan elfogadták meghívásunkat, sokan ünnepeltünk együtt újra.
Az ünneplőbe öltözött közönséget, Pálóczi Mária a napközi otthonos óvoda vezetője köszöntötte. Köszöntőjében beszélt az adventról, az adventet jelképező koszorúról és gyertyákról.


A „ REMÉNY„ –t jelképező gyertyát Batta Sándor községünk alpolgármestere gyújtotta meg.
A gyertya meggyújtása előtt szólt a jelenlévőkhöz.
Gondolatai szóltak az advent alapgondolatáról, a várakozásról, az ünnepi készülődésről, a családi,- embertársi,- baráti kapcsolatokról, a hétköznapokról, az ünnepnapokról, a második gyertya jelentéséről…..”Nekünk, mindnyájunknak az a küldetése, hogy a reményt tápláljuk a körülöttünk élő társainkban.”
„Hisszük és várjuk, hogy Tiszakarád jövőjébe is reményt és fényt hoz a most meggyújtott gyertya lángja.”
A Bodrogközi Többcélú Kistérségi Társulás Szociális Szolgáltató Központjának Tiszakarádi Idősek Klubjának tagjai énekkel, versekkel kedveskedtek, amelyek szóltak a jóról, Jézus megérkezéséről, várakozásról, szeretetről, barátságról, a vallásról. Az ünnepi műsorban Dévay Máté községünk református tiszteletese is „szolgált”.
Rendezvényünk egy közös sütemény, pogácsa és tea elfogyasztásával zárult.
A Mikulás közeledtével minden jelenlévőnek, legyen az gyerek, felnőtt, vendég, közreműködő, egy „csokimikulással” kedveskedtünk.
Jó volt újra együtt lenni!
Köszönet és hála mindenkinek!